Північний же магнітний полюс Землі розташований поблизу її Південного географічного полюса. Однак так було не завжди: розкопки, за якими можна спостерігати намагнічування копалин у різні геологічні епохи, свідчать, що магнітні полюси Землі рухаються. А колись Земля навіть була «намагнічена навпаки».
На сьогодні помічено, щопівнічний магнітний полюс переміщається до Росії зі швидкістю 64 кілометри на рік. Цим він завдячує магнітним змінам у ядрі Землі, повідомляє National Geographic.
На сьогодні помічено, щопівнічний магнітний полюс переміщається до Росії зі швидкістю 64 кілометри на рік. Цим він завдячує магнітним змінам у ядрі Землі, повідомляє National Geographic.
На думку геологів, Земля має магнітне поле, оскільки її ядро складається з твердого залізного центру, оточеного рідким металом, що швидко обертається. Це і створює рух, який зумовлює виникнення магнітного поля. Зміни в магнетизмі ядра впливають на розташування магнітного поля на поверхні.
Ядро Землі знаходиться надто глибоко, щоб вчені могли безпосередньо виявити його магнітне поле. Але науковці можуть зафіксувати зміни, відстежуючи наскільки магнітне поле Землі змінюється на поверхні.
Дані останніх досліджень свідчать про існування на поверхні ядра ділянки з постійно змінним магнетизмом. Вчені припускають, що вона утворилась завдяки таємничому "шлейфу" магнетизму, що з'являється з глибин ядра.
Ця ділянка може перетягувати магнітний полюс від місця його останньої дислокації поблизу острова Еллесмер, що на півночі Канади. На сьогодні помічено, щопівнічний магнітний полюс переміщається до Росії зі швидкістю 64 кілометри на рік. Цим він завдячує магнітним змінам у ядрі Землі, повідомляє National Geographic.
Проте робити прогнози поки рано - будь-якої миті зміни в ядрі можуть трапитись будь-де. А, отже, магнітне поле може почати переміщуватися у будь-якому іншому напрямку.
Комментариев нет:
Отправить комментарий